Sepin Hakkında

Çocuklar ve ebeveynler için farkındalık eğitmeni. İleri seviye yoga ve meditasyon eğitmeni. Okan’ın eşi, Ela ve Ali’nin annesi.

Üsküdar Amerikan Lisesi ’95, Boğaziçi Üniversitesi İşletme ’99 mezunu.

Ortağı olduğu girişim sermayesi fonundan (Turkven Private Equity) 2014’te ayrıldı. Halen kadın girişimciliğini destekleyen iki oluşumda yatırımcı.

Sepin, çocuklara farkındalık ve dikkat eğitimleri veriyor. 15 seneyi aşkın yoga ve meditasyon tecrübesinin ardından çocuklarla çalışmak üzere tanınmış terapist ve mindfulness eğitmeni Eline Snel’den eğitim aldı. Bir Kurbağa Gibi Sakin ve Dikkatli kitabının yazarı Eline Snel’in uluslararası ekibine dahil oldu ve Türkiye’de eğitmen yetiştirmek üzere Eline’nin rehberliğinde çalışmaya devam ediyor.

Bilinçli Bebek, Çocuğunuza Kulak Verin ve Oyun Oynama Sanatı gibi önemli ebeveynlik kaynaklarının yazarı, gelişim psikoloğu Aletha Solter ile çalıştı.  2013 yılında Aletha Solter’in Farkındalıkla Ebeveynlik Eğitmenleri arasına katıldı ve bu yaklaşımla yetişkinlere ebeveynlik eğitimleri veriyor.

Amerikan Hastanesi Code Lotus Mindfulness Programı’nın kurucu ekibinde.

Somatik deneyimleme esaslı travma terapisi Organic Intelligence’ın üç yıllık eğitiminde öğrenci.  Somatik deneyimleme pratiklerini bütün eğitimlerinin içine dahil ediyor.

Doğana – Doğumda Kadın Hakları Derneği’nin kurucu üyesi.

Çocuklar için farkındalık, farkındalıkla ebeveynlik, mindfulness, somatik deneyimler hakkında farklı mecralarda yazıyor. Nur Sakallı ve Başak Kutlu Atay ile birlikte hazırladığı Hamile Yogası DVD’si ve Başak Kutlu Atay ile derlediği Doğum Hikayeleri kitapçığı var. Farkındalık temalı resimli çocuk kitapları serisi hazırlıyor.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.